Cem Topdemir

cem

Cem Topdemir

Kıdemli Ortak

Özgeçmiş
Cem Topdemir, TİLEGAL’de kıdemli ortak ve iş hukuku departmanı yöneticisidir.

İş Hukuku, Yabancılar Hukuku, Sigorta Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır.

Toplu ve bireysel iş hukuku, sosyal güvenlik hukuku, çekişmeli ve çekişmesiz hukuki meselelerde tavsiyede bulunma hususunda derin bir tecrübeye sahiptir. Geniş ölçekli uluslararası meselelerden veya dış kaynaklı projelerden olduğu kadar zorlu yeniden yapılandırmadan ve işten çıkarmadan kaynaklanan problemlerin çözümünde de hukuki tavsiyeler sunmaktadır.

Cem Topdemir, Türk ve değişik sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere hukuki mütalaalar sunmaktadır. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin; işçileri, sendika ve kamu kurumlarıyla ile olan ilişkilerinden çıkan uyuşmazlıkların çözümünde destek vermektedir..

İdare hukuku alanında da uzmanlaşmıştır. Özellikle Kamu İhale Hukuk, İmar Hukuku ve Çevre Hukuku alanlarındaki çalışmalarıyla saygıdeğer bir yere sahiptir. Ayrıca İdare Mahkemeleri nezdinde çevre ile ilgili değerlendirme raporlarının iptali konusunda deneyime sahiptir.

Cem Topdemir, İstanbul Üniversitesi’nden mezun olup, Sigorta Hukuku alanında İstanbul Üniversitesi‘nde yüksek lisans yapmıştır. 2000 yılından beri İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak çalışmaktadır.

Eğitim
İstanbul Üniversitesi (2003)
LL.M. Sigorta Hukuku
İstanbul Üniversitesi (1999)
Lisans Hukuk

Diller
Türkçe
İngilizce

  • Nidakule Ataşehir Kuzey Begonya Sok. No:3 Kat. 23 D. 191 34746 Ataşehir / İstanbul, Türkiye
  • +90 216 988 60 60
  • info@tilegal.com