Nesrin Şahin

Özgeçmiş
Nesrin Şahin’nin uzmanlık alanları; İş Hukuku, Sözleşme Hukuku, Ticaret Hukuku ve Compliance’dır (Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum).

Nesrin Şahin, uzun yıllar, bir uluslararası holdinge bağlı olan Almanya’nın en büyük bankalardan birinin İş Hukuku Departmanında çalışmış olup, Alman Bireysel ve Kolektif İş Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Kuurmsal Yönetim İlkelerine Uyum alanlarında, banka yönetimine, yöneticilere ve insan kaynakları uzmanlarına hukuki danışmanlık yapmıştır. Toplu İş Hukuku doğrultusunda İşçi Temsilcileri ile ve Sendikalar ile yapılacak anlaşmaların düzenlenmesi ve müzakeresinde de önemli rol almıştır.Ayrıca birleşmeve devralma çerçevesinde yapılan İş Hukuku Due Dillengence’lara katılmıştır.

Sonrasında uzun bir süredir Türkiye’de büyük bir proje ve inşaat şirketinde çalışarak, Türk İş Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku, Sözleşme Hukuku, Ticaret Hukuku, İnşaat Hukuku ve Uyum alanlarında Yönetime, İcra Kuruluna ve İnsan Kaynakları Uzmanlarına hukuki danışmanlık vermiş ve şirketteki sözleşmelerin denetlenmesi ve hazırlanması görevlerini üstlenmiştir.

Nesrin Şahin Almanya’nın en büyük Üniversitelerinden olan Münih Ludwig – Maximilans – Üniversitenden 2006 yılında mezun olup, sonrasında Marmara Universitesinin Hukuk Fakültesinde 2015 yılında denkliğini tamamlamıştır.

Nesrin Şahin 2008 yılından beri Münih, 2015 yılından beri İstanbul Barosu üyesidir.

Kendisi 2016 yılında TİLEGAL ekibine katılmıştır.

Eğitim
Marmara Universitesi (2015), Denklik
Ludwig – Maximilians – Universitesi, Münih, Lisans (2006)

Diller
Türkçe
Almanca
İngilizce

  • Nidakule Ataşehir Kuzey Begonya Sok. No:3 Kat. 23 D. 191 34746 Ataşehir / İstanbul, Türkiye
  • +90 216 988 60 60
  • info@tilegal.com