Şirketler Hukuku, Birleşme ve Devralmalar

Şirketler Hukuku, Birleşme ve Devralmalar

Ticaret hayatında şirketlerin karşılaşabilecekleri hukuki soru ve sorunlara doğru yanıtları bulabilmek, hukuk bürolarının sürekli ve aktif desteğini gerektirmektedir. TİLEGAL Şirketler Hukuku departmanı, aktif olarak faaliyet göstermekte olup, yerli ve yabancı şirketler arasında yapılan çok çeşitli tipteki anlaşmada ya da şirketlerin sermaye piyasası mevzuatı ile ilgili işlemlerinde önemli görevler almıştır.

TİLEGAL, ölçeği ne olursa olsun tüm yerli ve yabancı şirketlerin hukukla ilgili ihtiyaçlarının yönetilmesi; şirket kuruluşları, ortaklık yapıları, temsil yapıları, tür değişikliği, şirket sözleşmeleri, hisse alım-satımı, olağan ve olağanüstü genel kurul hazırlıkları ve toplantıları, yönetim kurulu toplantılarında danışmanlık, kurumsal yönetim ilkelerine uygunluk, kurumsal yönetim komitelerinin kararlarının alınması, halka açık şirketlerin SPK mevzuatına uygunluğu ve benzeri pek çok konuda ayrıntılı ve hassas bir hukukçu yaklaşımı sunmaktadır.

Farklı sektörlerde bulunan hizmet gösteren müvekkillerimize, özellikle distribütörlük, ortak pazarlama, ortak tanıtım, alım satış, lisans, tedarik, franchise, taşıma, yönetim sözleşmeleri dâhil her türlü sözleşmenin hazırlanmasında sektör odaklı olarak ve ticari hayatın gerçeklerini de dikkate alarak hukuki destek vermekteyiz.

Türkiye pazarı, şirket birleşmeleri ve devralmaları konusunda son dönemde tecrübe kazanmaya başlamıştır. TİLEGAL, artık günümüz ticari ilişkileri bakımından hukuk alanında önemli bir yer tutan şirket birleşmeleri, devir almaları, şirketlerin mevzuata uygun olarak yönetilmesi ve “due diligence” süreçleri konularında sahip olduğu uzmanlık ve deneyimi müvekkilleri ile paylaşmakta, ihtiyaca göre ilgili pazarı düzenleyen yasal mevzuata ilişkin tavsiyeler vermektedir. Aynı zamanda yabancı menşeili müvekkillerimizin Türkiye’deki faaliyetlerinin yapılandırılmasında başvurabileceği en iyi yolların tespit edilmesine de yardımcı olmaktadır.

  • Nidakule Ataşehir Kuzey Begonya Sok. No:3 Kat. 23 D. 191 34746 Ataşehir / İstanbul, Türkiye
  • +90 216 988 60 60
  • info@tilegal.com